Aktualności

I zaproszenia...

W najbliższym czasie zapraszamy na następujące wydarzenia:

Oaza Modlitwy:
- 15-17 listopada
- Początek ok godz. 17
- Natalin k. Lublina
- Pytania i zapisy: marianna.maslana@o2.pl

Spotkanie ogólne:
- 24 listopada
- Po Mszy świętej o godz. 19
- Salka CTW

Oaza Modlitwy

Dlaczego warto pojechać?

Weekend 17, 18 i 19 marca 2019r. był szczególnym dla naszej wspólnoty akademickiej. Odbyła się wtedy rekolekcje Oaza Modlitwy w Natalinie, w zawsze gościnnym Domu Ojców Białych Misjonarzy Afryki.

Główny temat rozważań brzmiał: „Z Jezusem na Pan”. We wszystkich zajęciach rekolekcyjnych staraliśmy się poruszać temat Ewangelii. Zastanawialiśmy się nad jej mocą i oddziaływaniem w naszym życiu. Rekolekcje zorganizowała Diakonia Ewangelizacji wraz z grupą po trzecim stopniu Oazy Nowego Życia. Konferencje wokół Słowa Bożego wygłosił ceniony za wiedzę i dobry humor ksiądz Stanisław Sadowski. Spotkaniami w grupach zajęli się nasi animatorzy: Kamil Pawelec, Klaudia Kręcichwost, Iwona Zięba, Mateusz Burzak i debiutująca w tej roli Marysia Kotvitska. Warsztaty w temacie poznania siebie i komunikacji poprowadził, jak zawsze dobrze przygotowany, Kuba Cisek. O oprawę muzyczną rekolekcji zadbali Michał Chrzaniuk i ks. Piotr Stefański. Swoją posługą wspierali nas też: ks. Jakub Płonka, ks. Kamil Duszek i ks. Aleksander Michalak. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni!

Jak pokazała godzina świadectw, każdy spędził bardzo dobry czas w Natalinie. Wyjeżdżaliśmy podbudowani i ucieszeni doświadczeniem wspólnoty. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i post w naszej intencji – świadczymy, że przyniosły owoce! Jedna z uczestniczek tak opisała swoje przeżycia:

Na Oazę Modlitwy przyjechałam już kolejny raz. Od dwóch lat pojawiam się regularnie na rekolekcjach oazowych w Natalinie. To tam zaczęło się moje nawrócenie i trwa dalej. Kiedy jechałam tam pierwszy raz, nie wiedziałam w ogóle czego się spodziewać, miałam obawy. Szybko okazało się, że to jedno z najlepszych miejsc, w jakie mogłam trafić! Ludzie, których tam spotkałam okazali się bardzo otwarci i przede wszystkim radośni. Nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś takiego –znaliśmy się dwa dni a miałam wrażenie że znamy się już lata! No i oczywiście najcudowniejsza osoba, którą można poznać – Pan Jezus. Nie wiem co o Nim napisać, bo musiałabym opowiedzieć całe moje życie – jak bardzo je zmienił i o ile bardziej jestem teraz szczęśliwa.

Zajęcia na rekolekcjach to przede wszystkim modlitwa, czasem jest łatwa, czasem trudna. Dopiero tutaj dowiedziałam się jak wygląda modlitwa wspólnoty – jedno serce i jedna dusza zgromadzone wokół Boga, trwanie w miłosnym uwielbieniu. Nie znałam tego z mojej parafii!

Ale nie tylko modlitwą człowiek żyje – wspólne posiłki przy stole, radość z bycia z drugim człowiekiem. Zajęcia integracyjne i, jak było tym razem, warsztaty o poznaniu siebie i komunikacji. Dużo śmiechu i dobroci. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na wejście w głąb siebie niż w otoczeniu ludzi, którzy rozumieją twoją słabość i chcą ci pomóc.

Można pytać po co to wszystko. Uważam, że poznawanie Boga, to poznawanie życia. To jest potrzebne każdemu. Dziękuję Mu, że daje mi taką możliwość. Dobra wiadomość: chce ją dać wszystkim!

Emilka

Ruch Światło-Życie

Popularnie nazywany "Oazą"

Powstał z inspiracji i pod natchnieniem Ducha Świętego, w myśl posoborowej odnowy Kościoła. Jego założycielem jest ks. Franciszek Blachnicki (1921 – 1987), który od rekolekcji dla ministrantów i dzieła Krucjaty Wstrzemięźliwości, poprzez dalszy rozwój oaz, wypracował cały system ewangelizacji i formacji obejmujący dzieci, młodzież i dorosłych (także małżeństwa).

Ukształtowany w ten sposób Ruch Żywego Kościoła przyjął w 1976 roku nazwę “Ruch Światło-Życie”, trzy lata po tym, jak 11 czerwca 1973, w Centrum Ruchu w Krościenku nad Dunajcem ówczesny kardynał Karol Wojtyła zawierzył go Niepokalanej, Matce Kościoła.

Celem Ruchu Światło-Życie jest formowanie dojrzałych Chrześcijan i budowanie wspólnoty Kościoła poprzez ewangelizację i formację, odnowę liturgii, budowanie braterskich wspólnot oraz tworzenie dzieł mających na celu przemianę świata w duchu Ewangelii.

Duchowość

Cel i program Ruchu wyrażają w skrócie greckie słowa: FOS (światło) i ZOE (życie) wpisane w znak krzyża. Formuła ,,Światło – Życie” oznacza jedność światła danego od Boga z życiem codziennym. Sprawcą tej jedności jest Duch Święty.

Osobisty związek z Jezusem nawiązujemy i pogłębiamy przez stały kontakt ze Słowem Bożym, które staje się słowem życia, dzięki codziennej modlitwie. Uczestnicy Ruchu dają świadectwo słowem i życiem. Szczególną tego formą jest Nowa Kultura, polegająca na uwalnianiu człowieka od wszystkiego, co uwłacza jego godności oraz na rozwijaniu wartości osoby i wspólnoty we wszystkich dziedzinach życia. Nowa Kultura realizuje się min. przez podjęcie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, czyli (najkrócej ujmując) dobrowolnego przyrzeczenia abstynencji od alkoholu (w szerszym rozumieniu także podjęcie innych wyrzeczeń: nie palenia papierosów, nie zażywania narkotyków i wolności od wszelkich przejawów nieczystości).

Grupy Formacyjne

Uczestnicy spotkań w ciągu roku, w wakacje wyjeżdżają na 15-dniowe oazy rekolekcyjne dla studentów (Oazy Nowego Życia), podzielone na trzy stopnie, w zależności od przebytej drogi formacyjnej. W naszej Wspólnocie istnieją grupy:Kontakt:

Przed I stopniem Oazy Nowego Życia

Beata - beata.grondecka@gmail.com

Po I stopniu Oazy Nowego Życia

Maria - swiderekm@op.pl

Po II stopniu Oazy Nowego Życia

Marianna - marianna.maslana@o2.pl

Po III stopniu Oazy Nowego Życia

Marysia - maria.kotvytska@gmail.com

Diakonia

Świadome uczestnictwo w życiu Kościoła realizuje się także poprzez podejmowanie przez nas bezinteresownej służby (diakonii), zgodnie z otrzymanymi od Boga darami. Wzorem Chrystusa-Sługi staramy się służyć Duszpasterstwu Akademickiemu i Wspólnocie swoimi darami w diakoniach:

Diakonia Ewangelizacji

Służymy dziełu ewangelizacji, czyli przekazywaniu Dobrej Nowiny o Zbawieniu. Naszym celem jest doprowadzić ludzi do podstawowej jedności wiary przez przyjęcie w Duchu Świętym jedynego Pana i Zbawiciela.

Kontakt:
Łucja - archinfo1821@gmail.com

Diakonia Modlitwy

Służymy całej wspólnocie, animując modlitwę na spotkaniach oraz modlitwę powszechną na Eucharystii. Modlimy się w intencjach indywidualnych oraz posługujemy modlitwą wstawienniczą.

Intencje modlitewne:
diakonia.modlitwy.kul@gmail.com
Kontakt:
Justyna - justynaa1779@wp.pl

Diakonia Życia

Głosimy radość i uwielbienie Boga dawcy życia, włączamy się w inicjatywy obrony życia oraz poszerzamy wiedzę z tego zakresu, aby służyć nią innym.

Kontakt:
Kamil - kakastefaniszyn@wp.pl

Diakonia Muzyczna

Zgłębiamy tajemnicę Eucharystii, aby na niej posługiwać. Poprzez grę i śpiew liturgiczny staramy się pomóc innym w godnym i pełnym przeżywaniu spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii.

Kontakt:
Michał – michal.chrzaniu@gmail.com

Wieczór Błogosławieństw

To cykliczne wydarzenie mające miejsce w Kościele Akademickim KUL organizowane przez Diakonię Modlitwy i skierowane do wszystkich. Odbywa się w każdy trzeci wtorek miesiąca. Zaczynamy Mszą Świętą o 19.00.

Intencje modlitw można przesyłać pod adres:
diakonia.modlitwy.kul@gmail.com

Te wieczory są takie zwyczajne, a jednak czuję przez nie obecność Boga „Z nieba zstąpiłeś i chcesz prowadzić mnie Na krzyżu zmarłeś by mój zapłacić dług.” W czasie adoracji zrozumiałam i poczułam sercem, że Jezus odkupił moje grzechy, które były w przeszłości i te, które jeszcze będą. Mój dług już został spłacony przez Jego decyzję, przez Jego śmierć na krzyżu. I nic, nikt nie jest w stanie odwrócić tej decyzji, zmazać, czy zatrzeć. Zbawienie już się dokonało. Chwała Panu.
Pozdrawiam i dziękuję, Kasia.

Diakonio modlitwy,
O tym jak Pan zrobił raban w moim życiu;) i jak łączy się to z Wieczorami Błogosławieństw. O Wieczorach dowiedziałam się od znajomych z którymi mieszkam. Bóg już wcześniej wskazywał mi wielokrotnie, że bardzo mnie kocha, ale przez zranienia i grzechy nie byłam w stanie tego dostrzec. Uzdrawianie mnie Bóg rozpoczął zanim trafiłam na Wieczory. Jestem jednak przekonana, że z łaski Pana, pierwsze dzięki Waszej modlitwie, a później już naszej wspólnej, rozlała się na mnie ogromna miłość Boga, która mnie uzdrowiła i uwolniła. Zaczęłam być bardziej świadoma działania Boga w moim życiu i nie tylko moim. Były spotkania, gdzie mimo tego, że sama nie byłam w stanie się modlić, bo byłam tak mocno przestraszona, zmartwiona i bałam się, nagle wychodziłam ze spokojem i nadzieją. Dziękuję za Waszą modlitwę. Ta niedługa wiadomość powinna była pojawić się tutaj już dużo wcześniej. Bóg wywraca moje życie, a ja klaszczę w dłonie. Niech Bóg będzie uwielbiony! "Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."
(1 Tes 5, 16-18)

Pozdrawiam, Niech Bóg Wam błogosławi, Natalia.

Kalendarz

Zobacz co się u nas dzieje:

Otwórz kalendarium


Kontakt

Odpowiedzialni wspólnoty:

ks. Piotr Stefański

pedros1984@wp.pl

Marianna Maślana

marianna.maslana@o2.pl

Twórz tę wspólnotę razem z nami!

Zapraszamy :-)

Facebook
Mail