Skrutynia w Wielkim Poście

dar na chrzcieCała formacja Ruchu Światło-Życie jest nawiązaniem do formacji katechumenów: celem jest świadome przeżywanie rzeczywistości chrztu, bycia chrześcijaninem. Pomocą w tym procesie służą skrutynia.

"Panie, przenikasz i znasz mnie! Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj mnie na drogę odwieczną!" (Ps 139,1. 23-24) Dla katechumenów dopuszczonych do przyjęcia w trakcie Wigilii Paschalnej sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrztu, bierzmowania i Eucharystii) wielki post jest czasem intensywnych rekolekcji (tzw. okres „oczyszczenia i oświecenia”), bezpośrednio przygotowujących ich do najważniejszego dla nich wydarzenia.

Skrutynia to celebracje pouczająco-pokutne. Istotnym ich elementem (tak jak w Celebracjach Kroków) jest konfrontowanie siebie ze Słowem Bożym i egzorcyzm. Przewidziane są 3 skrutynia: w III, IV i V niedziele wielkiego postu.

Zapraszam uczestników formacji deuterokatechumenalnej po ONŻ II oraz wszystkich członków Ruchu do udziału w tych celebracjach, które będą miały miejsce przy kościele Ducha Świętego w Lublinie. Kolejne celebracje będą 19 i 26 marca oraz 2 kwietnia 2017 r.

Program:
16:00 katecheza wprowadzająca + świadectwo
16:40 dzielenie w grupach
17:15 przygotowanie do Eucharystii
17:30 Eucharystia
18:30 celebracja
18:50 agapa.

Odważysz się stanąć w prawdzie?

dar na chrzcie