"Prorok nie umiera" - zaproszenie na film i dyskusję

Instytut im. Księdza Franciszka Blachnickiego, TVP Katowice oraz KUL zapraszają na pokaz wersji kinowej filmu „Prorok nie umiera”, który prezentuje postać założyciela Ruchu Światło-Życie i wieloletniego pracownika KUL, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Seans odbędzie się 17 lutego 2017 r. o godz. 18.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. 

„Prorok nie umiera” to film o życiu i działalności człowieka, który odcisnął trwały ślad w historii Kościoła w Polsce. Ks. Blachnicki to inicjator Ruchu Światło-Życie, który swoim zasięgiem objął (i obejmuje również dziś) wiele tysięcy młodych ludzi. Oaza stanowiła wyłom w monopolu na wychowanie, który chciała stworzyć władza komunistyczna. Przez kilkanaście lat związany był z KUL, najpierw jako student, a następnie wykładowca i jeden z twórców Instytutu Teologii Pastoralnej.

Film opowiada o tym, jak działał ks. Blachnicki, z jakimi trudnościami się mierzył i jak je pokonywał. W filmie wykorzystano liczne materiały archiwalne, a część zdjęć powstała na KUL.

Po filmie będzie możliwość spotkania z Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie i udziału w dyskusji panelowej

Wstęp wolny.
Źródło: http://www.kul.pl/11.html

prorokpop