Lista Adwentowych Działań - ZAPROSZENIE

Rozpoczął się Adwent.. kolejny Adwent. Po raz kolejny został dany nam czas, aby świadomie oczekiwać na Pana Jezusa.

Abyśmy mogli wspólnie przezywać ten czas oczekiwania jako wspólnota Ruchu, mamy dla Was propozycję. Pragniemy razem z Wami, Oazowiczami, stworzyć Listę Adwentowych Działań ukazujących piękno oczekiwania na narodzenie Dzieciątka Jezus.

Chcielibyśmy także w ten sposób pokazać, że Adwent to nie tylko kolorowo-świąteczne witryny sklepów, że to nie tylko ubrane już od połowy listopada choinki w centrach handlowych oraz że Adwent to nie tylko reklamy świątecznych przypraw, nowoczesnych telewizorów, itp. Wierzymy, iż to oczekiwanie ma miejsce u Was w sercu, w myślach, w Waszych domach, pokojach, parafiach, salach lekcyjnych, itd.

Zachęcamy do przesyłania zdjęć z krótkim opisem (lub podpisem), pokazania adwentowych wieńców, świec lub zdjęć z drogi na roraty czy ukazujących rodzinne zwyczaje goszczące w Waszych domach. Może to być także (nie)zwykły cytat z Pisma Świętego, który zapadł głęboko w sercu podczas Namiotu Spotkania. Może to także być rysunek dziecka lub opis pięknego dobrego uczynku, adwentowy kalendarz lub propozycja faknastycznej książki do przeczytania lub piosenki (ew. płyty) do posłuchania. Cokolwiek, co Wam pomaga głębiej przeżywać Adwent… głębiej czekać…
Wykorzystajcie do tego komórki, tablety, maile, mmsy.

Pokażmy, że katolickie dzieci, młodzież, dorośli, całe rodzin i duchowieństwo potrafią mocniej i tak bardziej oczekiwać na Święta.

Listę Adwentowych Działań na naszej oazowej stronie będziemy, za Waszą zgodą powiększać, tak by małe świadectwa przeżywania Adwentu było dla innych pomocą i głębszym spojrzeniem na ten wyjątkowy czas.

Na Wasze „dzieła” do Listy Adwentowych Działań czekamy już od dziś pod adresem naszej diakonijnej skrzynki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 609-476-448 lub na oazowym profilu FB: facebook.com/lublinoaza.

stopy

Pokażmy, że umiemy pięknie czekać na Jezusa. On już nadchodzi. Odcisk jego stóp (z kościółka Quo Vadis w Rzymie) uświadamia nam, że On już się zbliża…

Marana tha... Przyjdź Panie Jezu…

Diakonia Komunikowania Społecznego
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.