Rocznica śmierci ks. Blachnickiego

27 lutego przeżywaliśmy 27 rocznicę przejścia do Domu Ojca Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego.

 

Modliliśmy się w różnych miejscach o to aby Ks. Franciszek został ogłoszony Patronem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, a jeśli Bóg pozwoli aby został ogłoszony błogosławionym.
W Kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie w Eucharystii z Nieszporami uczestniczyli kapłani, wraz z Moderatorem Oazy KUL Janem Kobakiem, Rektorem Kościoła Świętego Ducha Ks. Markiem Urbanem, Prefektem Seminarium Duchownego w Lublinie Ks. Zdzisławem Szostakiem, który przybył wraz z alumnami, Ks. Markiem Sachadelem oraz Moderatorem Diecezjalnym Ks. Piotrem Drozdem. Wszyscy zostaliśmy zachęceni do tego aby nie gorszyć się i nie bać się „świata”, ale za przykładem Ks. Franciszka poprzez modlitwę odkrywać, że „muszę obawiać się tylko jednego – siebie samego”. Taka postawa zaowocowała w życiu Sługi Bożego wspaniałym świadectwem, którego dzisiaj każdy z nas potrzebuje, a także każdy z nas powinien je dawać. Uczeń musi być misjonarzem, a misjonarz zawsze będzie uczniem.

W Chełmie w Parafii Narodzenia NMP, dzień rocznicy śmierci Założyciela Ruchu Światło-Życie był okazją do przeżycia Parafialnego Dnia Wspólnoty.

Zobaczmy zdjęcia z tego wydarzenia.