ORD 7-11.11.2014

 Oaza Rekolekcyjna Diakonii jest przeznaczona dla osób, które mają już za sobą doświadczenie oazy pełnej, zwanej Oazą Nowego Życia, oraz jakieś doświadczenie z pracy w małych wspólnotach wywodzących się z oaz i działających we wspólnotach lokalnych (parafiach).

Zakłada się więc, że uczestnicy tych rekolekcji mają już doświadczenie ewangelicznego stylu życia proponowanego w Ruchu Światło-Życie, a więc życia w bliskim kontakcie ze Słowem Bożym, z liturgią, we wspólnocie braterskiej; życia cechującego się modlitwą, przemianą wewnętrzną, radością i gotowością dawania świadectwa. Zakłada się też, że ludzie chcą nadal trwać w Ruchu. Z drugiej strony osoby te mogą nie mieć jeszcze jasnego rozeznania, co do istoty i programu Ruchu Światło-Życie.

Zadaniem ORD jest ukazanie uczestnikom całościowej wizji i syntezy Ruchu Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu o oddania się w nim na służbę, stosownie do swoich możliwości. (...) Jest to równoznaczne z decyzją przyjęcia odpowiedzialności diakonii Ruchu. Do Ruchu można bowiem należeć tylko na zasadzie uczestnictwa w proponowanym przez niego programie formacyjnym oraz na zasadzie partycypacji w jego charyzmacie i misji na rzecz wspólnot lokalnych. Nie ma więc możliwości biernego należenia do Ruchu dla osiągnięcia pewnych osobistych korzyści czy zadowolenia, tak jak się należy do różnych stowarzyszeń. Być członkiem Ruchu Światło-Życie to znaczy przyjąć odpowiedzialność diakonii w nim.
Ks. F. Blachnicki, Podręcznik ORD

Oaza Rekolekcyjna Diakonii - 7-11.11.2014 - Łuków, Dom  "Moria" 
zgłoszenia drogą mailową:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (przesłanie karty zgłoszeniowej w wersji elektronicznej) do 24 października oraz o wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł na konto KS "Moria" 72203000451110000000457910 - z dopiskiem ORD. 
Koszt ORD wynosi 150 zł.
Na ORD należy przywieźć ze sobą uzupełnioną kartę zgłoszeniową
Szczegółowe informacje pod numerem tel. 606-820-085.

Oaza Rekolekcyjna Diakonii - 7-11.11.2014 - Tarnobrzeg
Zapisy: formularz zgłoszeniowy do 31.10.2014
Prowadzący: Ks. Piotr Drozd
Koszt: 100 zł
Rozpoczęcie o godz. 17.00 w piątek, zakończenie 11 listopada ok. 18.00
Miejsce: ul. Św. Barbary 26, Tarnobrzeg (kościół Św. Barbary; ośrodek Golgota przy kościele), parkingi za bramą kościelną.
Zabierz ze sobą: Pismo Święte, śpiwór