Iskra Bożego Miłosierdzia

„Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” - 28 września 2014r.

Św. Faustyna Kowalska, sekretarka Bożego Miłosierdzia, zapisała w swoim „Dzienniczku”: 

„Dziś usłyszałam słowa: W Starym Zakonie wysyłałem proroków do ludu swego z gromami. Dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z Moim miłosierdziem. Nie chcę karać zbolałej ludzkości, ale pragnę ją uleczyć, przytulając ja do swego miłosiernego serca. Kar używam, kiedy Mnie sami zmuszają do tego; ręka Moja niechętnie bierze za miecz sprawiedliwości; przed dniem sprawiedliwości posyłam dzień miłosierdzia” (Dz 1588).

Jan Paweł II podczas konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach apelował w swojej homilii:
„Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść ‘iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście’. Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia”.

Już po raz siódmy organizowana jest akcja „Iskra Bożego Miłosierdzia - Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” /www.iskra.info.pl/

Zachęcamy cały Ruch Światło-Życie do włączenia się w tą inicjatywę w dniu 28 września 2014 roku o godz. 15.00.

iskra d


Koronkę można poprzedzić krótkim uwielbieniem i prośbami, aby wyraźnie podkreślić charakter Godziny Miłosierdzia (propozycja modlitwy w dołączonym pliku).

Uwagi organizacyjno – porządkowe:
- można wybrać dowolne miejsce na modlitwę
- wyznaczyć dowolną liczbę głównych miejsc w parafii (skrzyżowań, placów itd.) oraz przydzielić do każdego z tych miejsc jedną lub dwie osoby odpowiedzialne za modlitwę. Na każdym miejscu lub skrzyżowaniu powinny być przynajmniej 2 osoby rozpoznawalne dzięki planszy z napisem „Jezu, ufam Tobie” - można wydrukować ze str. ISKRY.

Wszyscy wierni powinni być wcześniej poinformowani o miejscach modlitwy, a wybrane miejsce prosimy zgłosić do nas na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczestnicy akcji podczas modlitwy stoją na chodnikach – nie blokując i nie tamując ruchu drogowego. O planowanej akcji my informujemy służby.

„Jak zorganizować Koronkę na ulicach miast świata” – więcej inf.czytaj tutaj: http://www.iskra.info.pl/page6.html


Ks. Bogusław Suszyło
Iwona i Jacek Wolscy
Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie