To już było...

Co udało się zrobić?

Wielki Post 2014
Zaangażowaliśmy się w akcję "Drobniaki na metry" - pomogły nam osoby nie tylko z Ruchu, co nas bardzo ucieszyło. Na zdjęciu dzieci z parafii św. Jadwigi Królowej w Lublinie.

IMG 0001

IMG 0003

14m
26.05.2014
Pierwszy adoptowany misjonarz w akcji MiK-24! Karolina Panasiuk objęła swoją opieką s. Kamilę Gaworską ze zgromadzenia Sióstr Białych, wywodzącą się oazy :) Chcesz wiedzieć więcej, chcesz poznać s. Kamilę? Zajrzyj tutaj

13.06.2014
Kolejny adoptowany misjonarz w akcji MiK-24, czyli ks. Stanisław Jaszek i Ola Tomczyk z Chełma.

17.06.2014
Ks. Tomasz Bartmański adoptowany w akcji MiK-24 przez Julię Studzińską.

21.06.2014
Podczas Diecezjalnej Oazy Matki w Wąwolnicy sprzedawaliśmy ciasteczka i uzbieraliśmy 130 zł, ktore zostały przekazane Centralnej Diakonii Misyjnej. Za pyszne ciasteczka dziękujemy projektowi MOMO :)
IMAG0196

12.12.2014
Dla wszystkich zainteresowanych zorganizowaliśmy spotkanie "Piechotą do Afryki..." czyli odwiedziny u Ojców Białych. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, obejrzeliśmy film o Ojcach Białych i dowiedzieliśmy się co nieco o ich posłudze. Poznaliśmy o. Marcina, o. Antoniego i o. Franciszka. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wizyta.
piechota6
piechota10

16-18.01.2015
W Krakowie odbyło się spotkanie diakonii wybierającej się do Kenii na rekolekcje, Diakonii Misyjnych, wszystkichsymaptyków i chcących posłuchać o Ruchu Światło-Życie za granicą.  Z naszej diecezji uczestniczyli w nim Agnieszka Zybała i Maciek Głębocki. Relacja i zdjęcia na naszej stronie >>> kliknij tutaj

24-26.04.2015
W domu Ojców Białych się nasze pierwsze diecezjalne rekolekcje, na które zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych działalnością misyjną. Tematem przewodnim były słowa "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody...". Rekolekcje poprowadził nasz diakonijny moderator - o. Marcin Zaguła, a w organizacji pomogli mu Karolina Uchman i Maciek Głębocki - wielkie DZIĘKI dla Was. W rekolekcjach uczestniczyli również: Patrycja Zub, Ilona Sobiech, Aleksandra Dębek, Daria Stawarz, Julia Studzińska oraz Jakub Jasielki. Gościliśmy także przedstawiciela Centralnej Diakonii - Martę Januszewską. Zapraszamy do galerii.

kwiecien2015 rekolekcje2015 
 stroje

sierpień 2015
W tym roku po raz drugi udało się zorganizować rekolekcje oazowe w Kenii! Odbyły się Oazy Nowego Życia I i II st. Nasza diecezja miała również swój wkład - oprócz pomocy finansowej, podczas rekolekcji posługiwała nasza animatorka Agnieszka Zybała. Udało nam się zachęcić do uczestniczenia kenijskiego dominikanina o. Tomasza, poznanego przez Julię w Luandzie. Mamy nadzieję, że zachwyt charyzmatem Światło-Życie mu nie minie i uda się nam go zaprosić na przyszły rok do Krościenka.

Kenijskie rekolekcje odbywały się w Centrum Rekolekcyjnym St. Michael w Meru. Diakonia liczyła szesnastu animatorów z Polski (w tym trzy małżeństwa, misjonarka z Tanzanii), a także dwóch polskich księży, diakonia wychowawcza oraz dwójka polskich uczestników i dwójka małych dzieci. Razem dwadzieścia trzy osoby z Polski oraz ponad 100 uczestników z różnych stron Kenii oraz kilkoro z Tanzanii. Zapraszamy do galerii.

 6-8 maja 2016 
To była pierwsza, a zatem historyczna Oaza Jedności Diakonii Misyjnej. Ponieważ w tym roku przypada 1050 rocznica chrztu Polski szukaliśmy ośrodka rekolekcyjnego na ziemi, gdzie chrześcijaństwo w naszym kraju stawiało pierwsze kroki. Zaangażowaliśmy więc diakonię poznańską, która znalazła dom w Pobiedziskach, prowadzony przez Siostry Sacre Coeur (do tego zgromadzenia należała śp. siostra Jadwiga Skudro, współzałożycielka Domowego Kościoła). Jakież było zdziwienie wszystkich, gdy pierwszego dnia okazało się, że mimo bliskiej odległości od stolicy Wielkopolski znajdujemy się na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej :-)

W Oazie Jedności uczestniczyły 24 osoby z siedmiu diecezji. Byliśmy wspólnotą wielostanową, wśród nas były bowiem zarówno małżeństwa z DK, dorośli żyjący indywidualnie (również kroczący drogą ku życiu konsekrowanemu), studenci i młodzież, a także najmłodsza uczestniczka – niespełna dwuletnia Marysia. Naszą diecezję reprezentowali Julia Studzińska i Karol Bogusz.

Przeczytaj całą relację TUTAJ

DSC09325 

DSC09237 DSC09266

WP 20160507 17 20 40 Pro dsc lody 

DSC 1079 DSC 1081 

 13-15 maja 2016

Centralna Oaza Matka w Krościenku - nie zabrakło również Diakonii Misyjnej. Podczas niedzielnej Eucharystii błogosławieństwo otrzymały osoby z całej Polski, wybierające się na rekolekcje lub wolontariat misyjny m. in. do Kenii, Kazachstanu i Ekwadoru. Rozdawaliśmy również ulotki, zachęcające do wsparcia finansowego projektów misyjnych. Był też czas na wspólne zdjęcie członków Diakonii różnyc diecezji, z naszej diecezji Julia Studzińska.

IMAG2822