X Dzień Dziecka Utraconego

DDU201815 października 2018 roku już po raz dziesiąty będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego.

Tego dnia w Kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego, przy ul. Skierki 12, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci. 

W czasie Eucharystii rodzice będą mogli symbolicznie oddać swoje zmarłe dzieci Bogu. A po Mszy św. uczestniczyć w spotkaniu.

Organizatorami wydarzenia są Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej wraz z grupą Rodziców Dzieci Utraconych działającą w Lublinie. Co roku, wydarzenie to gromadzi kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem, o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu jaki powoduje śmierć własnego dziecka.

Idea obchodzenia Dnia Dziecka Utraconego jest także związana z potrzebą zmiany sposobu postrzegania przez społeczeństwo utraty dziecka. Niestety, wciąż nie ma społecznego przyzwolenia na przeżywanie przez rodziców żałoby po przedwczesnej utracie dziecka (np. tzw. poronieniu). Wciąż pokutuje wizja embrionu, płodu, a nie dziecka poczętego, które rodzice mają prawo odebrać ze szpitala, nadać mu imię i pochować w rodzinnym grobie. Dzień ten ma również przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych także w wyniku aborcji, o których często nikt nie pamięta.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie rodziców dzieci utraconych oraz ich rodziny i przyjaciół do wspólnej modlitwy!

Zapraszamy również na comiesięczne Msze Św. w intencji Rodziców Dzieci Utraconych oraz wspólne spotkania po nich w każdą pierwszą sobotę miesiąca (począwszy od listopada br.), o godz. 15.00, w Kościele p.w. bł. Jerzego Frassatiego w Lublinie, ul. Skierki 12.

Z myślą o rodzicach dotkniętych utratą dziecka stworzyliśmy także Księgę Dzieci Utraconych, w której rodzice mogą zapisywać imiona swoich zmarłych dzieci. Jej papierowa wersja 15 października 2018 roku, będzie wyłożona w Kościele pw. bł. Jerzego Frassatiego, ul. Skierki 12, Lublin. Cały rok zapraszamy również rodziców do wpisywania swoich dzieci do Internetowej Księgi Dzieci Utraconych. Swoje zmarłe dzieci wpisują tam rodzice nie tylko z Lublina, ale z całej Polski a także z zagranicy.
Wszystkie dzieci wpisane do Internetowej Księgi danego miesiąca, są imiennie powierzane Bogu podczas Mszy św., w pierwszą sobotę kolejnego miesiąca, o godz. 15.00, w parafii bł. Jerzego Frassatiego w Lublinie, ul. Skierki 12.

Rozpoczęliśmy także zapisy na II turę rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, które odbędą się 23-25 listopada 2018 w Wąwolnicy ( woj.lubelskie). Tematem tegorocznych rekolekcji będzie ,,Życie w Bożej dłoni”.

Pobierz plakat o tym wydarzeniu - tutaj


Organizatorzy:
Ruch Światło- Życie Archidiecezji Lubelskiej
Rodzice Dzieci Utraconych


Kontakt z nami:
Katarzyna Klimek: tel: 691480206
Karolina Garbacz: tel: 509733164
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.rodzicepostracie.lublin.pl 
https://www.facebook.com/RodziceDzieciUtraconych