Diakonia Życia

Diakonia Życia to miejsce posługi dla tych członków Ruchu Światło-Życie, którzy
w szczególny sposób pragną podjąć odpowiedzialność za życie na każdym etapie jego trwania: od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Źródłem, które inspiruje nas do działania jest encyklika bł. Jana Pawła II Humanae Vitae
i jego zawołanie: „Oddajcie się w służbę życia!”

W naszej diecezji powstała w 2012 roku, ale pragnienie jej powołania istniało w nas już duuużo wcześniej. :)

Naszym głównym zadaniem w ramach Diakonii jest formacja w dziedzinie ludzkiego życia: płciowości, obrony życia, prawidłowego przeżywania miłości narzeczeńskiej, małżeńskiej, rodzicielskiej oraz podejmowanie działań z tym związanych.
Podstawowym miejscem naszej formacji są spotkania formacyjne, na których czerpiemy ze Źródła Życia - Słowa Bożego, analizujemy dokumenty Kościoła związane z konkretną tematyką oraz proponujemy działania, które zamierzamy podjąć by służyć życiu.
Spotykamy się raz na dwa miesiące w drugi piątek miesiąca. Płaszczyzny naszego działania skupiają się m.in. na:
przygotowaniu i głoszeniu prelekcji na oazach rekolekcyjnych dla młodzieży i rodzin: np. czystość przedmałżeńska, świadome rodzicielstwo, NPR;
organizowaniu rekolekcji i warsztatów dla członków Ruchu poszerzających w/w tematykę;
inspirowaniu członków Ruchu Światło-Życie do włączania się w szeroko pojętą służbę na rzecz życia - poradnictwo rodzinne, działania w obronie życia, duchową adopcję, itd;
wspieraniu członków Ruchu Światło-Życie, którzy podejmują taką posługę - dawanie im zaplecza merytorycznego i modlitewnego;
inicjowaniu działań na rzecz życia, współpracę przy takich działaniach z innymi środowiskami i włączanie w nie członków Ruchu: np. Marsz dla Życia.

Warunkiem przystąpienia do Diakonii Życia jest ukończenie formacji podstawowej. Mogą jednak włączyć się w nią także osoby, które nie ukończyły jeszcze tej formacji, ale ją kontynuują. Nasza grupa składa się z oazowiczów, którzy poczuli się wezwani (bo diakonia to przecież powołanie!) do podjęcia posługi życiu - jedni z nas są we wspólnotach młodzieżowych, inni studenckich czy dorosłych, jeszcze inni w kręgach Domowego Kościoła.

Moderatorem diakonii jest ks. Piotr Drozd
tel kom. 604-295-127
e-mail. - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Odpowiedzialny: Maksymilian Kuźmicz
tel kom. 514-992-575
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


"Musimy mieć świadomość, że jako ludzie Ruchu staniemy w obliczu działań wojennych. Pierwszą armią, która będzie musiała stanąć do walki, będzie Diakonia Życia. To, co jest posłaniem tej diakonii, staje się przedmiotem sporów we współczesnym świecie: zachowanie piękna czystości przedmałżeńskiej, ukazywanie piękna miłości małżeńskiej, wartości życia ludzkiego od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Tu przede wszystkim konieczne jest nasze odważne świadectwo i głoszenie prawdy" (ks. Adam Wodarczyk, moderator generalny Ruchu Światło-Życie, słowo programowe na Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu w roku 2010)

Więcej o diakonii życia na stronie: http://www.oaza.pl/cdz/


Jeśli życie ludzkie nie jest Ci obojętne – zapraszamy Cię do nas! ;)