Świadectwa z warsztatów "Boży dar płodności"

warsztatyWarsztaty Diakonii Życia Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Lubelskiej 2015

         Na początku roku formacyjnego, w dn. 17-19.09.2015 r. odbyły się warsztaty pt.: "Bez lęku"- Boży dar płodności, w rejonie Bł. Ks. J. Popiełuszki w Łęcznej w parafii św. Józefa Opiekuna Rodzin. W rekolekcjach uczestniczyło sześć małżeństw; prowadzącymi był Duch Święty, trzy małżeństwa- członkowie Diakonii Życia, instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny oraz ks. Sylwester Brzozowski. Mając na uwadze piękno ludzkiej płodności, jak wielką wartość stanowi dla małżonków,  pragniemy, aby takie warsztaty odbywały się w każdym rejonie naszej diecezji. Najbliższe są planowane w Puławach. O terminie poinformujemy wkrótce. Niech zachętą do udziału w takich warsztatach będą poniższe świadectwa uczestników.

 

        Pan Bóg kolejny raz zatroszczył się o nasze małżeństwo i posługując się ludźmi zaprosił nas na warsztaty organizowane przez Diakonię Życia Ruchu Światło- Życie pt.: ,,Bez lęku”- Boży dar płodności.

Uczestniczyliśmy w dwóch spotkaniach i odkryliśmy, że ogromną miłością obdarzył nas Bóg, dając nam seksualność, płodność.  Płodność, z której możemy korzystać bez lęku i bez wyrzutu sumienia.

Uświadomiliśmy sobie, że przez tą płodność można odkryć istotę jedności cielesnej, a przez tą jedność dążyć do jedności duchowej.

Zostaliśmy zaproszeni przez Boga do poczęcia się nowego człowieka, dając swe ciało a Pan Bóg obdarzając swym duchem. Stwórca tak stworzył kobietę, że przez jej ciało dał możliwość rozpoznania płodności.

Po części teoretycznej prześlijmy do praktycznej, czyli do rysowania i odczytywania kart cyklu kobiety.

       Warsztaty uświadomiły nam, że przez zainteresowanie się swym ciałem i obserwację organizmu można żyć zgodnie z prawem Bożym.

Za ten czas dziękujemy organizatorom i Chwała Panu .

Hania i Adam

       

         Dziękuję Panu Bogu za to, że było mi dane uczestniczyć w warsztatach pt.: " Bez lęku" - Boży dar płodności. Miałam trochę wątpliwości czy jest sens, by się tam pojawić, tym bardziej, że mąż nie chciał ze mną pójść.

Po pierwszym spotkaniu już wiedziałam, że to Bóg zaprosił mnie tam, by przez osoby prowadzące wykłady o naturalnym  planowaniu rodziny przypomnieć mi o tym, co jest w życiu najważniejsze. Od pięciu lat staram się o prawdziwą czystość w naszym małżeństwie.

Jesteśmy 17 lat po ślubie, mamy trzy córki w wieku: 15 l, 12 l i 3 l. Uświadomiłam sobie, że nigdy nie jest za późno na odnalezienie piękna życia małżeńskiego  zgodnego z zamysłem Bożym, pomimo błędów, które popełniliśmy, decydując się w naszym życiu intymnym na stosowanie prezerwatyw  czy stosunku przerywanego, co spowodowało osłabienie naszych więzi.

Na tych spotkaniach dowiedziałam się, że metoda naturalnego planowania rodziny nie jest skomplikowana, wymaga tylko systematyczności oraz samoobserwacji swojego ciała . Dużą rolę w prowadzeniu obserwacji ma również mąż, gdyż angażując się jest współodpowiedzialnym za współżycie, a to wszystko sprzyja pogłębieniu emocjonalnych, fizycznych i psychicznych więzi,  co w naszym przypadku jest bardzo potrzebne. Gorąco polecam .  Joanna          

         Uczestnicząc w warsztatach pt.: "Bez lęku"- Boży dar płodności dowiedzieliśmy się jak w pełni wykorzystywać dar od Pana-płodność.

Przede wszystkim zrozumieliśmy, że w małżeństwie płodność jest pojęciem dotyczącym zarówno żony, jak i męża. Nauczyliśmy się jak wprowadzić w życie zasady Naturalnego Planowania Rodziny i jak pozytywnie wpływają one na miłość małżeńską, oraz jak zgubna dla małżeństwa jest antykoncepcja pod każdą postacią.

Dziękujemy Bogu, za możliwość skorzystania z warsztatów, za wszystkich, którzy je przygotowali oraz zachęcamy wszystkie małżeństwa do udziału.

Mariola i Adrian