O lubelskiej Diakonii Miłosierdzia w Gościu Niedzielnym

Ks. Franciszek Blachnicki o potrzebie istnienia Diakonii Miłosierdzia mówił po ogłoszeniu encykliki „Dives in misericordia” (1980 r.).

 

W Archidiecezji Lubelskiej jej nieformalne początki były widoczne w 2004 roku na lubelskim forum oazowym w sieci Internet. Pojawiły się tam wątki: dam pracę, szukam pracy, świadczę usługi, wymiana dóbr czy modlitwa intencyjna. Na szaro-niebieskim forum wątki te były jednymi z najczęściej odwiedzanych i wiele osób uzyskało w ten sposób pomoc.

Kolejne działania diakonii pokazały jak wiele osób jest potrzebujących, ale również jak wiele osób pragnie pomagać. Pomoc poszkodowanym w powodzi na Lubelszczyźnie, baza telefonów i adresów do psychologów, omadlanie intencji, modlitwa za miasto i świat na skrzyżowaniach Lublina to tylko niektóre zadania jakie już zostały podjęte.

Jednak dla diakonii miłosierdzia stało się ważne, by nie tworzyć grupy akcyjnej. Jej członkowie zapragnęli się również formować i być apostołami Bożego Miłosierdzia. O lubelskiej Diakonii Miłosierdzia możemy przeczytać w ostatnim Gościu Niedzielnym - fragment  

Dla osób chcących współtworzyć diakonię lub wspomóc działania miłosierdzia, dane do kontaktu znajdują się w menu Diakonia.