Spotkanie Diakonii Miłosierdzia

Serdecznie zapraszamy po wakacyjnej przerwie na spotkanie Diakonii Miłosierdzia. Odbędzie się w dniu 25 września (wtorek) w Kościele Św. Piotra ul. Królewska 9. Rozpoczynamy Eucharystią o godzinie 18.00. Szczególnie zapraszamy tych członków diakonii, których dawno nie było.
Z pamięcią w modlitwie
A.D. Sawiccy

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Diakonia Miłosierdzia zachęca wszystkich do podjęcia modlitwy w intencjach poleconych w Nowennie do Miłosierdzia Bożego w łączności z całym Ruchem Światło-Życie - propozycja nowenny.

Czytaj więcej...

Posługa

Czas który poświęcamy innym, kiedy dzielimy się tym, co jest w zasięgu naszych możliwości i wszystko to czynimy z miłości do Boga, jest najpiękniejszym darem. Wtedy nasze działanie charytatywne nie jest filantropią ani humanizmem, tylko czystym przejawem Bożego Miłosierdzia objawionego przez działanie człowieka.

Czytaj więcej...

O Diakonii Miłosierdzia

logoDiakonia Miłosierdzia – prowadzi jej członków do stawania się świadkami Miłosierdzia Bożego przez czyn, słowo, modlitwę i inspiruje innych do takiej postawy miłosierdzia wobec potrzebujących.

Łk.6, 36 Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
Dz. 742 "Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdza, czyn, słowo, modlitwa". 

Czytaj więcej...

Formacja

Członkowie diakonii miłosierdzia dają świadectwo swoim życiem o tym, że Bóg jest Miłością, każdego człowieka ukochał miłością bezwarunkową, bezgraniczną.

Diakonia kładzie mocny akcent na osobistą formację członków. „Istotą bowiem jest związanie się z Jezusem, całkowite powierzenie się Jemu, głęboka świadomość pierwszeństwa bycia z Jezusem, 'mieszkania u Jezusa', przed działaniem dla Niego”.

Czytaj więcej...

Skrzynka intencji

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Przyjdźcie do mnie wszyscy,
którzy obciążeni i utrudzeni jesteście,
a ja was pokrzepię (Mt 11:28)
Dlatego nie bój się prosić o łaski, Pan chce Ci je dać! Bo Jego Miłosierdzie jest nieskończone! 

Czytaj więcej...

Inspiracje teologiczne

W dziele zbawienia Bóg na różne sposoby okazuje swoje miłosierdzie. Swój szczyt Miłosierdzie Boga osiąga w misterium Paschy Chrystusa, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Syna Bożego. Ten, niczym nie zasłużony, dar Bożego Miłosierdzia staje się wezwaniem skierowanym do każdego człowieka, aby obdarowany przez Boga sam stawał się darem dla innych.

Czytaj więcej...

Pomoce - Porady

pomocPorady:
- pomoc przez modlitwę o uzdrowienie - uwolnienie,
- duchowe,
- psychologiczne,
- rozmowa

Czytaj więcej...

O lubelskiej Diakonii Miłosierdzia w Gościu Niedzielnym

Ks. Franciszek Blachnicki o potrzebie istnienia Diakonii Miłosierdzia mówił po ogłoszeniu encykliki „Dives in misericordia” (1980 r.).

Czytaj więcej...

Kontakt

Jeśli chcesz współtworzyć naszą diakonię lub chciałbyś nas o coś zapytać ZAPRASZAMY DO KONTAKTU POD ADRESEM:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt telefoniczny:
- ks. Bogusław Suszyło tel. 501-676-583
- Agnieszka Sawicka tel. 660-692-882
- Daniel Sawicki tel. 660-692-932