Świadectwo Agnieszki i Krzysztofa

W dniach 8-11 marca 2012 uczestniczyliśmy w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Ewangelizacji (ORAE) w Księżomierzy. Był to dla nas wyjątkowy czas, czas Bożej łaski – jak powiedział podczas pierwszej Eucharystii ks. Sławek, zaproszony do poprowadzenia rekolekcji.

 

Tematyka dotyczyła ewangelizacji, czyli głoszenia Dobrej Nowiny.
Podczas tych rekolekcji Duch Święty dotykał naszych serc wiele razy. Już podczas pierwszej Eucharystii usłyszeliśmy pytanie: czy doświadczyłeś Bożej miłości, czy tylko wiesz o tym, że Bóg Cię kocha?.


Usłyszeliśmy też, że Bóg ukochał nas odwieczną miłością i wyrył nasze imiona „na swoich rękach”.

Kolejny raz Jezus dotknął naszych serc, kiedy wzięliśmy w ręce Jego Krzyż i mocno przytulaliśmy do siebie. Tyle razy słyszeliśmy, że to On Chrystus wziął nasze grzechy i dał się za nas przybić do drzewa. A teraz to my przytulaliśmy do serca Jezusa i Jego Krzyż. Łzy, które płynęły w tym momencie oczyszały nasze dusze. Jeszcze tego samego dnia usłyszeliśmy pytanie, czy chcemy oddać na nowo Jezusowi swoje życie?. Przypomnieliśmy sobie moment pierwszego wyznania, że Jezus jest naszym Panem, który miał miejsce kilka lat temu na naszych pierwszych rekolekcjach wakacyjnych. Zapragnęliśmy ponownie zaprosić Jezusa do swego życia i powierzyć Mu te sprawy, z którymi sami sobie nie radzimy.

Pełni Bożego pokoju wieczorem z ufnością wzywaliśmy Ducha Świętego. I przyszedł. I nie była nam straszna wiadomość, że następnego dnia, w niedzielę, ruszamy ewangelizować mieszkańców Księżomierzy.
Oprócz przeżyć duchowych bogate w treści były też konferencje i ćwiczenia praktyczne poświęcone m.in. cechom dobrego ewangelizatora. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób ewangelizować. Najważniejszą jednak informacją, którą zapamiętaliśmy jest ta, że aby skutecznie ewangelizować sami musimy doświadczyć miłości Boga w naszym życiu.
Owoce tych rekolekcji ciągle trwają. I już nie boimy się, bo wiemy, że cokolwiek zrobimy, Jezus jest z nami.

Bogu niech będą dzięki!
Agnieszka i Krzysztof